W dniu 11.05.2017 r. w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Książki i Bibliotek. W apelu gościnnie udział wzięła Dorota Karkowska - pracownik BP, która rozpoczęła uroczystość pięknym wierszem Jana Klicha „Prośba książki”. W dalszej części uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przedstawili inscenizację o książkach i bibliotece, wcielając się w wymienione role.
Wśród nich znajdowały się: encyklopedia, słownik ortograficzny, album, atlas, baśnie, legendy. Niezwykła piosenka „Pociąg do książki” i rytmiczny pląs zakończył uczniowski występ.
W podsumowaniu Dorota Karkowska zachęciła zgromadzonych do czytania książek, ukazując korzyści wynikające z czytania oraz zaprosiła do odwiedzania pułtuskich bibliotek i korzystania z ich księgozbiorów.