W dobie pandemii czas korzystania z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież wzrósł w zatrważającym wymiarze. Stanowi to problem nie tylko dla samych uczniów i ich rodziców, ale także dla placówek oświatowych, które w ostatnich miesiącach realizują nauczanie zdalne lub hybrydowe. Chcąc wspomóc prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży oferujemy Państwu prezentację - Poradnik dla Rodziców, na temat Domowych Zasad Ekranowych, opracowany przez Joannę Sobocińską, na podstawie dostępnych w internecie materiałów dwóch fundacji działających na rzecz bezpieczeństwa on-line dzieci i młodzieży - Fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Silę (która wchodzi w skład Polskiego Centrum Programu Safer Internet). Zachęcamy do posiłkowania się prezentacją w celu podniesienia świadomości rodziców na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania młodych odbiorców z obecnych w każdym domu urządzeń ekranowych (tablet, telewizor, komputer, smartfon), zarówno w czasie pandemii, jak i poza nią. Życzymy powodzenia w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa online!

Link do prezentacji https://tiny.pl/rs4bx