We wtorek 13.05.2014 r. odbył się konkurs recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej" dla najmłodszych pułtuszczan z publicznych i niepublicznych przedszkoli, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 4. Na zaproszenie Dyrekcji w jury zasiadła współpracująca od wielu lat z placówką Dorota Karkowska jako przewodnicząca oraz Jolanta Skrzydlak – logopeda i Ewa Kowalczyk – sekretarz redakcji Powiatowej Gazety Pułtuskiej.
W konkursie udział wzięło 28 uczestników, po czternaście osób w dwóch kategoriach wiekowych (3-4 latki oraz 5-6 latki). Komisja konkursowa oceniała recytację przedszkolaków biorąc pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, opracowanie głosowe, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój) po czym postanowiła przyznać miejsca od I do III w każdej kategorii wiekowej.

W kategorii 3-4latków:
I miejsce zajęła Julia Pachla z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Geniusz” w Pułtusku, opiekun Mariola Sokołowska,
II miejsce - Maria Siemek z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, opiekun Urszula Szczepanik,
III miejsce - Zuzanna Deptuła z Niepublicznego Przedszkola „Miniland” w Pułtusku, opiekunowie Marta Grochowska, Aleksandra Krawczyk.
W kategorii 5-6latków:
I miejsce zajęła Zofia Morawska z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałami Integracyjnym w Pułtusku, opiekun Barbara Koczara,
II miejsce - Łukasz Malik z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, opiekun Krystyna Żurawińska,
III miejsce - Zuzanna Jaszczułt z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Pułtusku, opiekun Barbara Grąbczewska.

W podsumowaniu prac komisji przewodnicząca powiedziała: „Wśród dzieci jest wiele autentycznych talentów. Wszystkie przedszkolaki pięknie przygotowane, recytowały wiersze z radością lub zadumą, zgodnie z wymową wiersza. Doskonała dykcja, pamięć, mimika, przepiękne kostiumy, rekwizyty, umiejętność zachowania się na scenie…, to nas urzekło. W czasie recytacji czuć było wiosnę nie tylko za oknem ale i w sali, gdzie odbywał się konkurs…”.