W piątek, 11 marca, w bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Kolejny juz raz pani Małgorzata Komor z BP w Ciechanowie zaprezentowała atrakcyjną (tym razem japońską) technikę zdobienniczą - KANZASHI. Nazwa wzięła się od zlepku dwóch słów ka-zash, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "patyk z kwiatami" lub "kwiaty na patyku". Ogólnie słowo kanzashi używane było i nadal funkcjonuje w Japonii do określania wszelkiego rodzaju ozdób do włosów: m.in. szpilek, grzebieni, etc.
W naszych realiach technikę tę można wykorzystywać 
do różnorodnych dekoracji, szczególnie mających na celu podniesienie estetyki wystroju wnętrz. Jej zastosowanie wymaga jednak ogro-mnej precyzji, rezerwy czasowej oraz cierpliowości. Ze względu na przytoczone cechy, jak również na konieczność używania podgrze-waczy oraz kleju na gorąco, zaleca się szczególną ostrożność podczas jej wykonywania, co w praktyce szkolnej zawęża grono wykonawców do małolicznych grup uczniów najstarszych oraz stosowania jej podczas zajęć pozalekcyjnych lub w trakcie kół zainteresowań.
W związku z okresem przedświątecznym, nauczyciele ćwiczyli prezentowaną technikę ozdabiając wielkanocne jajka. Efekt pracy był imponujący!
Spotkanie nauczycieli było dobrą okazją do podzielenia się innymi twórczymi pomysłami. Pani Joanna Łach z PG nr 1 w Pułtusku udzieliła kilku cennych wskazówek, jak w bardzo prosty sposób można wykonać wiosenny bukiecik krokusów na biurko czy stolik kawowy.  
                                                                                                                Patrz FOT też w GALERII



xxx