17 maja w pułtuskiej czwórce odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego – Przyroda w poezji.
Po raz kolejny w jury zasiadała Dorota Karkowska, która od wielu lat współpracuje z tą placówką, ucząc recytacji poezji dziecięcej maluchów.

Jury przyznało I miejsce ex aequo Marysi Kisiel
(PM nr 3) oraz Noemi Szczygieł (PSP Płococho-wo), II miejsce wyrecytował Aleksander Wiele-chowski (PM nr 4), zaś III Nikola Sosnowska (PSP nr 3).
Komisja konkursowa wyróżniła wszystkich pozostałych uczestników – Kamilę Ciach (PSP Płocochowo), Natalię Kostruską (PM nr 3), Filipa Sieczkowskiego (PM nr 4), Alicję Siwkiewicz (PSP Boby) oraz Jakuba Zarębę (PM nr 5). Piękna dekoracja, deklamacja dzieci, wyrazista i z ekspresją oraz pomysłowe i zabawne stroje i rekwizyty  przeniosły zgromadzonych tego dnia gości w kolorowy wiosenny świat przyrody.