Głównym tematem zajęć było negatywne uczucie zazdrości. Czym jest, jak się objawia i dlaczego utrudnia i niszczy między-ludzkie relacje? Zazdrościmy czegoś lub jesteśmy zazdrośni o kogoś... Przekonaliśmy się o tym śledząc losy Amelii i Roksany, córek z królewskiej rodziny, na podstawie opowiadania „Zazdrosna królewna”. Po głębszej analizie doszliśmy do wniosku, że to wielce niepożądane uczucie możemy zwalczyć, tak jak to uczyniła bohaterka opowiadania - Roksana. Zrozumiała swój błąd, opuściła zamek i zaczęła się uczyć obróbki bursztynu. Tworzyła je z wyjątkową pasją, starannością i troskliwością. Pokonała swoją słabość – zazdrość - wypełniając ją zamiłowaniem do pracy w bursztynie. 
Prowadząca zajęcia w dniu 30.01.2017 r. Dorota Karkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku podała 9 sposobów zapanowania nad złością oraz uatrakcyjniła je pokazując uczniom z SOSW ćwiczenia relaksacyjne.
W podsumowaniu dodała, że łagodna forma zazdrości może być bodźcem do pozytywnej konkurencji i realizacji własnych potrzeb.