Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który obchodzony jest 21 lutego, był okazją do spotkania się nauczyciela bibliotekarza Joanny Sobocińskiej z wycho-wankami i nauczycielami Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku. To już kolejne spotkanie z cyklu zajęć czytel-niczych, oparte na wykorzystaniu kart narracyjno-obrazkowych Teatrzyku Kamishibai, jakie realizowane są w roku szkolnym 2019/2020, w ramch współpracy placówek. Tym razem prowadząca zaprezentowała dzieciom 3, 3-4 i 4 -letnim z grup: Wiewiórki, Motylki i Pszczółki bajkę o tematyce ekologicznej, pt. "Przygody pingwina Pingo" Część I : Nieznośne śmieci w oceanach. Tematyka bajki nawiązywała do ważnych i aktualnych kwestii społecznych oraz świetnie wpisała się w treści programowe realizowane w przedszkolu.