Z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Jak podaje Saferinternet głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest: „inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.”

Z tej okazji pracownik biblioteki Patrycja Siemek stworzyła pomoc edukacyjną w formie gry planszowej on-line. Gra "Sieciowy wyścig" ma na celu promowanie pozytywnego wykorzystywania sieci oraz informowanie o zagrożeniach jakie niesie dla dzieci niekontrolowany dostęp do internetu. Zachęcamy do skorzystania i życzymy udanej zabawy!

Aby przejść do gry należy kliknąć poniższy link⬇️

Powstała także wystawka literatury tematycznej pt. Jak zadbać o świadome i bezpieczne korzystanie dzieci i młodzieży z mediów?, która będzie dostępna w Czytelni biblioteki do końca lutego b.r. lub na fb naszej placówki. Działanie zrealizowała nauczyciel bibliotekarz Joanna Sobocińska.