Biblioteka Pedagogiczna w Pułtusku dysponuje pomocami edukacyjnymi dla dzieci w wieku przedszkolnym, typu gry planszowe, Magiczny Dywan, książeczki interaktywne "Czytaj z Albikiem" wraz z mówiącym piórem, co ułatwi naukę najmłodszym. Proponujemy także interaktywny globus dla dzieci w wieku szkolnym, czy interaktywną książkę "Atlas świata" oraz różnego typu planszowe gry logiczne, edukacyjne, strategiczne czy zręcznościowe. Magiczny Dywan ma tę magiczną moc, która oczarowuje nie tylko dzieci ale i ich rodziców :)
Cieszymy się, że z oferowanej przez naszą placówkę formy rozwoju coraz częściej korzystają mieszkańcy Pułtuska i okolic, a także rodziny ukraińskie, zamieszkujące w gminie Pułtusk, zwłaszcza w sąsiadującym z biblioteką Domu Polonii.

W przypadku gości z Ukrainy zabawy ruchowe są formą aktywności najbardziej odpowiadającą potrzebom dzieci, zwłaszcza w pokonywaniu wszelkich przeszkód i barier związanych z trudnymi przeżyciami czy asymilowaniu się z nowym otoczniem.