Jeżeli myślicie, że dzieci i młodzież mało czyta nawet w czasie pandemii to mocno się zdziwicie. Akcja Jak nie czytam, jak czytam zaplanowana na początku roku szkolnego odbyła się, tylko w nieco innej formie (razem ale osobno). Prezentujemy Państwu galerię zdjęć z tej jakże popularnej od kilku lat akcji. Dla przypomnienia cele akcji:

• Promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.
  • Ideą jest czytanie, które  nie kojarzy się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem.
  • Akcja ma przede wszystkim zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie należy zmuszać ich, lecz motywować przykładem.

Udało się przełamać stereotyp, że młodzi nie czytają. Czytają wszyscy od przedszkola do seniora.

Do akcji włączyła się po raz pierwszy Barbara Sitek – Wyrembek  poetka i animatorka kultury w Ciechanowie.

Dorota Karkowska