W dniu 27.09.2022 r. nauczyciele z sieci współpracy i samokształcenia (14 osób) wzięli udział w szkoleniu online Jak tworzyć i porządkować cyfrowe zasoby? Prowadzący szkolenie Waldemar Grabowski pokazał zgromadzonym jak wykorzystać narzędzia TIK do budowania, porządkowania i stosowania na lekcji gromadzonych zasobów. Jak zmieniać tradycyjne, fizyczne materiały w cyfrowe interaktywne dokumen-ty. Jak organizować, grupować kolekcje cyfrowych materiałów, jak przechowywać, żeby zawsze mieć do nich dostęp. Edukator ponadto rzetelnie i bardzo przystępnie omówił Wakelet. Program umożliwia tworzenie i udostępnianie kolekcji/tablic tematycznych składających się m.in.: ze stron internetowych, zdjęć, materiałów audio i wideo, interaktywnych map, prezentacji multimedialnych oraz różnych dokumentów pobranych z dysku komputera. Program można wykorzystać do gromadzenia ciekawych linków z Internetu, opracowania lekcji z materiałami multimedialnymi, stworzenia bazy materiałów tematycznych, galerii zdjęć. Dzięki możliwości udostępniania może być wykorzystywany podczas współpracy projektowej, współtworzenia kolekcji z innymi nauczycielami. Sprawdzi się także jako gazetka szkolna, biuletyn informacyjny, kronika klasowa, czy prezentacja rezultatów projektu. Pokazywał jak konfigurować przeglądarki, zakładać konto służbowe na komputerze, synchronizować pliki i dokumenty.
Szkolenie zaproponowała i przesłała link na spotkanie nauczycielom bibliotekarzom i przedmiotowcom Dorota Karkowska, koordynator sieci.