W grudniowy dzień dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 4 w Pułtusku mogli wysłuchać wierszy najznakomitszych polskich poetów czytanych przez Dorotę Karkowską o nadchodzącej zimie, świętach oraz krótkie bajki o tej tematyce. Po uczcie słownej nadszedł czas na zajęcia z biblioterapii. Tym razem niwelowanie lęku u dzieci związanych z rozstaniem z rodzicami. Pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, uczenie innego myślenia o uczęszczaniu do przedszkola (Przygody krasnala – A. Jaszczyk, B. Kochaniak, „Czarodziejski pyłek”, czyli metafora i bajka we wspomaganiu rozwoju małego dziecka). Do zajęć z bajkoterapii włączana była działalność plastyczna (rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, lepienie, łączenie różnych technik, itp). Muzyka relaksacyjna dodatkowo potęgowała przeżycia, pozwalała na wyciszenie, odprężenie, relaksację.