14 maja br., w Tygodniu Bibliotek, w naszej placówce odbyły się warsztaty dla nauczycieli z terenu powiatu, pt. Inspiracje plastyczne na cztery pory roku. Tematykę spotkania opracowała i zaprezentowała Cecylia Hanna Wróblewska z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Serocku, nauczycielka z wieloletnim stażem i bogatym doświadczeniem pedagogicznym, pasjonatka m.in. metod pedagogiki zabawy, pedagogiki cyrku, edukacji przez ruch... Ukończyła liczne kursy plastyczne, teatralne, muzyczne, etc. Swoimi kreatywnymi pomysłami zechciała podzielić się z aktywnymi zawodowo, poszukującymi nauczycielami.
Uczestnicy warsztatów wykonali kilka prac, m.in. kwiaty z plastikowych butelek, obrazki z rolek po papierze toaletowym, budki lęgowe z brystolu, choinki z gazetek reklamowych czy magiczne widoczki w słoiku. W trakcie pracy, nauczyciele wymieniali się doświadczeniami, wskazywali inne rozwiązania i atrakcyjne pomysły, a przy tym świetnie się bawili. Uzyskane wytwory doskonale sprawdzą się w pracy z dziećmi w przedszkolu, ale także z uczniami edukacji wczesnoszkolnej czy podczas zajęć w świetlicy.