23 marca 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs plastycz-no-ekologiczny pod hasłem Rzeźbimy z Natury, w którym licznie wzięli udział wychowankowie i uczniowie SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności zaś przedmiotem było stworze-nie pracy z materiałów naturalnych, np.: drewno, szyszki, patyki, itp. Wszystkie prace spełniały wymagania konkursowe. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Jury w składzie: Dorota Karkowska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie filia w Pułtusku, Joanna Kaczmarczyk i Rafał Wiśniewski - Wicedyrektorzy placówki zdecydowali nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i praco-witością. Podczas oceny komisja konkursowa brała również pod uwagę umiejętność łączenia ze sobą technik, oryginalne ujęcie tematu i formę.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Tomasz Niewczas pod kierunkiem p. Rafała Olszewskiego

2 miejsce Arkadiusz Bojczewski pod kierunkiem p. Renaty Kasińskiej

3 miejsce Alan Rychcik pod kierunkiem p. Grażyny Pieńkosz.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane w holu SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku, następnie zostały przekazane do naszej placówki. Pracownicy biblioteki oraz sąsiadujące z nią placówki: Straż Miejska i Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych w Pułtusku oglądając wystawkę prac nie kryli zachwytu i pochwał. Otrzymane w prezencie ekologiczne przedmioty cieszą już oczy w przestrzeni biurowej.