12 października 2023 r. Bibliotekę Pedagogiczną odwiedziła klasa VIII a PSP nr 3 w Pułtusku. Celem wizyty było przybliżenie uczniom historii ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, której piękną 250. rocznicę obchodzić będziemy 14 października.
Zajęcia poprowadziła nauczyciel bibliotekarz Monika Korpak-Leśniewska, która w lekki i przystępny sposób omówiła okoliczności wspomnianego wydarzenia, posiłkując się przygotowaną wcześniej prezentacją online, zamieszczoną na stronie www i profilu społecznościowym naszej placówki https://tiny.pl/cj79m. Taka interaktywna forma zajęć okazała się ciekawą dla ósmoklasistów, którzy najpierw samodzielnie odpowiadali na pytania, korzystając z własnych telefonów, a następnie wspólnie z prowadzącą sprawdzali odpowiedzi na dużej interaktywnej tablicy. Imponującym był fakt, że zdecydowana większość uczniów udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w quizie online.
Dopełnieniem zajęć były gry i quizy z wiedzy ogólnej zawarte w ofercie edukacyjnej Magicznego dywanu. Cieszy fakt, ze rywalizacja w duchu nauki sprawiła młodzieży tyle radości…
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIII a Pułtuskiej Trójki wraz z wychowawczynią Małgorzatą Załogą za wizytę w bibliotece, słodkie życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej oraz pozytywną energię, jaką zostawili w bibliotece.