W dniu 19.10.2023 w Przedszkolu Miejskim nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z Dorotą Karkowską – nauczycielem bibliotekarzem zatytuło-wane „Jesienne czytanie na przedszkolnym dywanie”. Jak napisano na profilu placówki na fb „Nasz miły Gość przyniósł ze sobą wspaniałe książki, które oczarowały małych przedszkolaków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przepięknych i pouczających opowieści…” Celem spotkania było promowanie głośnego czytania dzieciom, ale również kształtowa-nie wśród najmłodszych uczniów postawy czytelniczej. Ponadto pracownik biblioteki przybyłym na spotkanie Rodzicom opowiedział o zaletach czytania książek dzieciom w wieku przedszkolnym.