W dniu 06.11.2023 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek do Grupy Biedronki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku. Ten niesamowicie bajkowy dzień Monika Korpak-Leśniewska nauczyciel bibliotekarz rozpoczęła od magicznego teatrzyku Kamishibai. Dzieci z wielkim zacie-kawieniem wsłuchały się w opowieść pt. „Trzy Świnki”.
Po wysłuchaniu bajki tworzyły własne wersje wilka z wykorzy-staniem jesiennych liści ożywiając je ruchomymi oczkami. Zadanie było nie tylko kolorowe i zabawne, ale także rozwi-jające wyobraźnię i zdolności manualne maluchów. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące różnych postaci z bajek. Był to dzień pełen magii i wyobraźni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tych fascy-nujących zajęciach - magicznej podróży przez świat bajek.