W dniu 27 listopada w bibliotece zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie klasy III C wraz z nauczycielkami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Na miejscu powitała ich Monika Korpak-Leśniewska i zaprosiła do wspólnej zabawy. Spotkanie rozpoczęło się krótkim filmem na temat genezy tradycji andrzejkowych https://tiny.pl/c2qnm , następnie w quizie sprawdziliśmy zdobytą przez uczniów wiedzę. Po części edukacyjnej przyszedł czas na prawdziwe wróżby. Na ten dzień pani bibliotekarka przygotowała dzieciom liczne gry i zabawy andrzejkowe. Było Koło fortuny w wersji online, ale też tradycyjna zabawa z butami. Dzieci dowiedziały się, kim być może zostaną oraz gdzie zamieszkają w przyszłości, losując z magicznego worka nazwy miejsc i zawodów. Dzięki sercom z papieru uczniowie dowiedzieli się, jakie imię będzie nosił przyszły ukochany lub ukochana. Dużo radości i nadziei na spełnienie marzeń sprawiło uczniom przebijanie balonów z ukrytą wewnątrz indywidualną przepowiednią. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się też, dokąd być może w najbliższym czasie wyjadą oraz z kim się zaprzyjaźnią. Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji wróżb andrzejkowych. Dziękujemy za odwiedziny.