25 listopada na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pluszowy miś to też najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Przedszkolaki już w piątek uczciły to święto. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji, które przygotowała nauczycielka bibliotekarka, Dorota Karkowska. Dzieci  obejrzały prezentację multimedialną https://tiny.pl/ckvkl . Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebo-jów. Rozwiązywały zadana interaktywne i wysłuchały pięknej opowieści o Misiu Luku. Opowiadanie napisała nauczycielka bibliote-karka i wspólnie z nauczycielkami przedszkola z podziałem na role zaprezentowała je dzieciom.
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami i brać udział w edukacyjnych  zabawach.

Prezentacja multimedialna przytniosła też dużo radości uczniom z klasy I i III Szkoły Podstawowej w Strzegocinie podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia. Dostarczyła im m.in. ciekawycjh informacji nt. historii powstania maskotki, zaprezentowała najbardziej rozpoznawalne misie pochodzące z różnych krajów, a także dała wiele pozytywnych wrażeń przy rozwiązywaniu zamieszczonych wewnątrz zadań edukacyjnych. Fotorelacja poniżej.