W dniu 19. grudnia 2023r. zagościła w naszej bibliotece świąteczna atmosfera. Odwiedziły nas przedszkolaki z grupy Zajączki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, dla których specjalne zajęcia dotyczące tradycji Świąt Bożego Narodzenia, przygotowała i poprowadziła nauczyciel bibliotekarz Monika Korpak-Leśniewska.

Zajęcia rozpoczęły się od opowiadania pt. „Wigilijna opowieść”, które zaprezentowano przy użyciu teatrzyku kamishibai. Opowiadanie przedstawiało historię świętej rodziny, którą odwiedził pastuszek Franek.

Po wysłuchaniu opowiadania, dzieci przeszły do części praktycznej zajęć. Każde dziecko otrzymało kartkę papieru, klej i kolorowe ozdoby. Zadaniem dzieci było stworzenie własnej niepowtarzalnej kartki świątecznej. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością, tworząc piękne, kolorowe i oryginalne kartki.

Kolejnym zadaniem dla dzieci było wykonanie kolorowych skrzatów z papieru. Skrzaty są to małe, sympatyczne istoty, które według skandynawskiej tradycji pomagają ludziom w domowych obowiązkach i dbają o ich dobrobyt. Dzieci bawiły się świetnie, tworząc swoje własne skrzaty.

Na zakończenie zajęć, dzieci rozwiązały świąteczny quiz wiedzowy, który sprawdził, jak wiele zapamiętały z zajęć. Quiz składał się z pytań dotyczących tradycji Świąt Bożego Narodzenia, Wszystkie dzieci poradziły sobie bardzo dobrze nawet z trudnymi pytaniami.

Zajęcia z przedszkolakami z grupy Zajączki były dla nas niezwykle miłym i cennym doświadczeniem. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z nimi naszą pasją do czytania i tworzenia. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w zajęcia, a także dużą kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem. Dziękujemy im za odwiedzenie naszej biblioteki i życzymy im wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nas odwiedzą i skorzystają z naszej oferty edukacyjnej.