Dnia 17 września 2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Pułtusku gościły w naszej bibliotece. Nauczycielka bibliotekarka Dorota Karkowska najpierw krótko opowiedziała o funkcjach i zadaniach biblioteki, a potem oprowadziła przedszkolaki po pomieszczeniach placówki. Dzieci zobaczyły czytelnię, wypożyczalnię oraz pracownię multimedialną i magazyn.
Mali czytelnicy dowiedzieli się w jaki sposób wypożycza się książki i wiedzą już, że trzeba je szanować, a po przeczytaniu  zwrócić z  powrotem do biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały zbiory przedwojenne oraz wyróżnione prace konkursowe z ubiegłych lat,  wykonane  przez uczniów z miasta i gminy Pułtusk. Spotkanie zakończyło się wspólnym słuchaniem bajek autorstwa Maciejki Mazan. Bajki te pokazują fantazyjny świat skrzatów z perspektywy kilkuletniego dziecka.
Wyprawa do krainy książek zaowocowała potencjalnym pozyskaniem nowych czytelników. Przedszkolaki obiecały, że odwiedzą bibliotekę, aby razem z dorosłym członkiem rodziny wypożyczyć książkę i wspólnie ją przeczytać, a także zachęcić rodziców do korzystania z publikacji psychologicznych i pedagogicznych, które pozwalają rozwiązać niejeden życiowy problem.