W jesienny, listopadowy dzień naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie, dla których zajęcia pt. Kreatywna jesień w bibliotece poprowadziła bibliotekarz Patrycja Siemek.

Celem spotkania było:

- rozwijanie zdolności językowych;

- kształtowanie twórczego myślenia;

- wzbogacenie wiedzy przez udział w quizach;

- promowanie kreatywnego spędzania wolnego czasu;

- wspieranie rozwoju, koncentracji, skupienia uwagi i wyobraźni;

- nauka współpracy i działania w grupie.

Podczas pierwszej części spotkania uczniowie uczestniczyli w szeregu gier i zabaw wspierających rozwój. W oparciu o grę planszową „Cztery pory roku”, dopasowywali obrazki, czym ćwiczyli pamięć i spostrzegawczość. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem drużynowo grali w grę „5 sekund Junior”, dzięki której uczyli się zdrowej rywalizacji, formułowania wypowiedzi oraz wzbogacili swoją wiedzę o otaczającym świecie.
Uczniowie układali także bajkowe puzzle, które można wykonać samemu, wycinając dowolny obrazek. Duże zaciekawienie wzbudziło zadanie sensoryczne, polegające na ułożeniu zwierzątka z zamkniętymi oczami.

Druga część zajęć odbyła się z wykorzystaniem interaktywnej pomocy dydaktycznej „Magiczny Dywan”. Biorąc udział w grach „Rybki”, „Piłka nożna”, czy „Kolorowe pianino” dzieci świetnie ze sobą współpracowały. Uczniowie nie tylko ćwiczyli motorykę dużą, orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo – ruchową, ale przede wszystkim wspaniale się bawili.