W i o s n a  to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. W pierwszym Dniu Wiosny przybyli do na-szej biblioteki wychowankowie z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Celem spotka-nia było zapoznanie z tradycją żegnania zimy i witania wiosny, uświadomienie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną oraz integracja dzieci we wspólnych zaję-ciach. W drodze do biblioteki wychowan-kowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie. Dorota Karkowska nauczycielka bibliotekarka przywitała wszystkich rados-nym uśmiechem. Przygotowała dla gości wiele ciekawych i różnorodnych zadań. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną: ,,Oznaki wiosny i zmiany w przyrodzie”, przedstawiającą wiosenne kwiaty, owady, ptaki przylatujące na wiosnę oraz zwierzęta budzące się ze snu zimowego. Nie zabrakło quizów, wio-sennych dobble, escape roomu, ciekawostek, opowiadań i wierszy o wiośnie. Wiele pozytywnych emocji wzbudził Magiczny Dywan i Magiczna Ściana interaktywna do gry. Była to doskonała forma zabawy i rozwijania kreatywności u dzieci.
Pierwszy dzień wiosny dostarczył wszystkim uczestnikom spotkania nie tylko  wiedzy przyrodniczej ale i dużo radości.