Dnia 5.04.2023 r., tuż przed przer-wą świąteczną w szkole, przybyli do biblioteki uczniowie klasy III a PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej, by nie tylko korzystać z wielofunkcyj-nej tablicy multimedialnej (Magicz-nej ściany i Magicznego dywanu), ale również posłuchać o zwycza-jach
 wielkanocnych.
Celem spotkania, które poprowa-dziła Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz,
było kształtowanie postawy szacunku dla tradycji i poglądów religijnych innych, kształtowanie postaw etycznych i rozwijanie wrażliwości moralnej, przygotowanie do korzystania z różnych źródeł informacji, zdobycie wiedzy na temat Świąt Wielkiej Nocy. Prowadząca dostarczyła uczniom sporej dawki wiedzy i ciekawostek o obrzędach wielkanocnych, po czym  poprosiła uczniów o opowiedzenie, w jaki sposób Święta Wielkanocne są spędzane w ich domach. Zgromadzeni wypowiadali się bardzo chętnie, po czym odgadywali świąteczne zagadki, grali w sudoku i dobble. Zwieńczeniem zajęć było kodowanie, tworzenie świątecznych zajączków, kurczaczków i pisanek.