W dniu 24 maja do biblioteki przybyły przedszkolaki z pułtuskiej czwórki wraz z dwójką dzieci z Ukrainy, aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki bibliotekarki: Dorotę Karkowską i Joannę Sobocińską. Spotkanie połączono z obchodami patrona roku 2022 – Marią Konopnicką.
Zajęcia tego dnia przebiegały następująco: poznanie biblioteki i jej zbiorów, poznanie pracy nauczyciela bibliotekarza przez najmłodszą grupę czytelników. Prezentacja dorobku pisarki, czytanie najpiękniej-szych wierszy poetki i ich analiza. Teatrzyk Kamishi-bai z opowieścią O rybaku i złotej rybce, mającą na celu uświadomienie dzieciom, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Zagadki, gry planszowe oraz interaktywne mówiące książki o zawodach i zwierzętach kręgowych (bibliotekarz, lekarz, strażak i dinozaury) były niemałą atrakcją i inspiracją do nauki oraz zabawy. Ostatnim punktem spotkania był Magiczny Dywan, interaktywne urządzenie projekcyjne. I tu znowu zabawa połączyła się z nauką, która tym razem wymagała od dzieci intensywnego ruchu, rywalizacji, współpracy i myślenia. Radości i słodkich uśmiechów tego dnia nie zabrakło.