31 maja do biblioteki zawitali uczniowie klasy IIa
PSP im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Strzyżewskiej. Spotkanie oscylowało wokół zagadnienia WSPÓŁ-PRACY i WSPÓŁDZIAŁANIA w klasie/w grupie. Skąd pomysł na omawianie akurat tych wartości? Otóż w ostatnim czasie współpraca & współdziałanie nabrały wyjątkowego wydźwięku, co warto doceniać
i wdrażać, a o czym drugoklasiści chętnie rozmawiali
przedstawiając przykłady podejmowanych działań. Posiłkowali się przy tym opowieścią obrazkową „Dwa Ptaszki”, zaprezentowaną przez prowadzącą w for-mie Teatrzyku Kamishibai.

Uczniowie omawiane wartości interpretowali jako bardzo istotne w sytuacji niesienia pomocy innym ludziom, a także w sytuacji aklimatyzowania się kolegów z Ukrainy nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w społeczności lokalnej. Dla podkreślenia pozytywnych relacji dzieci wykonały we współpracy dwie flagi: polską i ukraińską, techniką papieroplastyki (z kolorowych kółek). Dopełnieniem tematu było wybudowanie wspólnej wieży z klocków oraz zabawy i gry zespołowe na Magicznym Dywanie.
Spotkanie z uczniami przeprowadziła Joanna Sobocińska, nauczyciel bibliotekarz.