W ramach Tygodnia Bibliotek, we wtorek 10 maja 2023 r., odbyło się spotkanie dla dzieci z lokalną poetką Panią Ewą Mikołaszek.
Po uroczystym przywitaniu wszystkich zgromadzonych, prowadząca spotkanie, nauczyciel bibliotekarz Dorota Karkowska, opowiedziała zgromadzonym o zainteresowaniach i pasji poetki. Pytała, skąd czerpie inspirację do tworzenia swoich wierszy oraz jak przebiega u niej proces powstawania utworu. Pytania dotyczyły także ewentualnych trudności i radości płynących z umiejętności oraz potrzeby pisania tekstów poetyckich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w jej opowieści i interpretację utworów. Piękne wiersze o Pułtusku i zabawnych sytuacjach przeczytała dzieciom również prowadząca spotkanie.
Miłym akcentem wydarzenia były prace plastyczne wykonywane przez dzieci, pod czujnym okiem nauczycieli, zaprezentowane i objaśnione przez gościa, który uwielbia rożnego rodzaju aktywność plastyczną. Dzieci tworzyły niezwykle ciekawe, starannie wykonane prace z prze-znaczeniem na zbliżające się Święto Mamy.

Pułtuszczanka Ewa Mikołaszek wydała kilka książek: „Pokochaj swoje miasto” czyli książka o Pułtusku, Dziecięcy Świat I, II, III – piękne, kolorowe wydania z wierszykami o różnej tematyce i na różne okazje oraz rysunkami najmłodszych pułtuszczan. Udało się to dzięki wsparciu sponsorów. Książeczki można kupić kontaktu-jąc się z autorką, np. na facebooku.
Pani Ewa nadal pisze, a swoje autorskie myśli zapisuje na kartkach w brulionie. Pewnie niebawem znów do nas zawita z koszykiem pełnym wierszy i opowiadań. Czekamy i dziękujemy.