Wakacje dobiegły końca. Był to czas wytężonej pracy i organizacji zajęć dla dzieci, które w ten sposób mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, przyjemną i bezpieczną zabawą. Podczas letniej akcji biblioteka przygotowała szereg ciekawych zajęć. Spotkania odbywały się w każdy wtorek i czwartek.

Celem zajęć była promocja literatury dla dzieci i młodzieży, rozbudzenie kreatywnego myślenia, a także uświadomienie uczestnikom, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale także spotkać swoich rówieśników i ciekawie spędzić czas dzięki rozmaitym zabawom na Magicznym Dywanie i z Magiczną Ścianą oraz z teatrzykiem kamishibai.

W trakcie wakacyjnych wizyt w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach literackich, ruchowych, grach edukacyjnych, głośnym czytaniu, rozwiązywały zagadki, rebusy, krzyżówki, kalambury, uczyły się piosenek i przede wszystkim wspaniale się bawiły. Spotkania dostarczyły uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń i przydatnej wiedzy.

Dziękujemy za odwiedziny nauczycielom i przedszkolaczkom z pułtuskiej czwóreczki i piąteczki, dzieciom i młodzieży ze Świetlicy Słonecznikowa Brać oraz rodzicom i dziadkom, którzy odwiedzali nas ze swoimi pociechami i wnukami.