W ramach Nocy Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Mikołaszek, pułtuską poetką, pracownikiem Państwo-wej Szkoły Muzycznej I stopnia, miłośniczką literatury i teatru amatorskiego.
To już drugie spotkanie mistrzyni pióra z dziećmi z pułtuskich placówek w naszej bibliotece. Prowadząca, Dorota Karkowska nauczyciel bibliotekarz, przywitała zgroma-dzonych i przedstawiła gościa. Opowiedziała o książkach, które zostały wydane dzięki wsparciu sponsorów Pokochaj swoje miasto czyli książka o Pułtusku, Dziecięcy Świat I, II, III  i o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Tym razem pytania zadawały dzieci i nauczyciele. Miłym akcentem był filmik przygotowany przez prowadzącą z udostępnionych przez gościa zdjęć, przedstawiający pisarkę od najmłod-szych lat, jej zainteresowania, pasje itp.
Spotkanie zatytułowane Animacje czytelniczo-plastyczne - jak uczyć wartości  i skąd czerpać inspiracje… zmotywowały Panią Ewę do napisania dwóch opowiadań na temat tolerancji oraz rozumności i dobroci. Zaprezentowane opowiadania oraz wiersze o jesieni i Pułtusku bardzo spodobały się słuchaczom i zostały nagrodzone brawami. Zawierały bardzo ważne przesłania dla dzieci i młodzieży. Po literackich upojeniach przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Tym razem motyw letnio-jesienny, kwiaty na drewnianym podłożu wykonane z produktów z recyklingu. Piękne, estetyczne robótki ręczne powędrowały z dziećmi do ich placówek.
Dziękujemy kadrze pedagogicznej, sześciolatkom z pułtuskiej czwórki i wycho-wankom SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku za przybycie.

Warto przytoczyć wypowiedź nauczycieli - wychowawców z SOSW cyt. „Pani Ewa to bardzo artystyczna dusza, która potrafi zaangażować do pracy nawet najmłodszych. Ciepło i niesamowita radość  bije od niej, a balsamem dla duszy są jej opowiadania i wiersze…”