Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Z tych też okazji do Grupy X Zajączki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku zawitała przedstawi-cielka naszej Biblioteki - Monika Korpak-Leśniewska. Spotkanie rozpoczęło się od prezentowanego w teatrzyku kamishibai opowiadania pt. „Serce Misia”, w którym Leoś i Maksiu opowiadają przedszkolakom jak powinni dbać o swoje serce. Następnie dzieci stworzyły własny plakat: „Jak dbać o serce?”. Przedszkolakom bardzo spodobała się możliwość posłuchania bicia własnego serca lub serca kolegi/koleżanki za pomocą stetoskopu. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały piękne serca.

Głównym celem akcji jest promocja wśród dzieci czytelnictwa, poszerzanie ich wiedzy na temat serca - budowy tego organu oraz propagowanie zdrowego stylu życia.