Na PGE Narodowym w Warszawie, w dniach 07- 08.10.2023 r., odbyła się 9. edycja rodzinnego pikniku „Odważ się być zdrowym”, którego organizatorem była Fundacja Instytutu Matki i Dziecka. Podczas pikniku na wszystkich uczestników – tych małych i tych dużych - czekało wiele atrakcji.
W ramach akcji promocyjnej odbył się bieg dla młodzieży „SunDay RunDay". Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji medycz-nych, zasięgnąć porady u psychologa, a także wziąć udział we wspólnym tworzeniu muralu i koncertach gwiazd. Podczas pikniku można było skorzystać z oferty przygotowanej przez wystawców – były to organizacje prozdrowotne, non-profit oraz promujące sport i zdrowy styl życia. Była to doskonała okazja do zaakcen-towania, że sport nie tylko ma wpływ na zdrowie fizyczne, ale także na równowagę psychiczną. Regularna aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych czynników wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyła nauczyciel bibliotekarz Monika Korpak-Leśniewska, która oprócz kibicowania swojej córce podczas biegu zgłębiała tajniki zdrowego stylu życia oraz zaopatrzyła nas w aktualne materiały edukacyjne, które zostaną wykorzy-stane podczas realizowanych w bibliotece zajęciach, jak również pomogą rodzicom i opiekunom zrozumieć, jak ważne jest dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne swoich dzieci.