Ferie w bibliotece to była świetna okazja dla dzieci
i ich rodziców, aby spędzić czas w ciekawy i eduka-cyjny sposób. W bibliotece można było znaleźć wiele atrakcji, które pozwoliły rozwijać zainteresowania
i umiejętności dzieci. Jedną z możliwości były gry i
zabawy edukacyjne na Magicznym Dywanie i Magicz-nej Interaktywnej Ścianie. Biblioteka zorganizowała różnego rodzaju planszówki, quizy czy konkursy związane z literaturą lub innymi tematami. Takie zabawy nie tylko rozwijają umiejętności poznawcze dzieci, ale też promują czytanie i zachęcają do korzystania z biblioteki.

Czytanie jest oczywiście jednym z najważniejszych elementów pobytu w bibliotece. Dzieci przeglądały i wsłuchiwały się w książki, z mówiącym Piórem Albik a także wzięły udział w czytaniu na głos. Nauczyciele bibliotekarze organizowali sesje czytelnicze z Teatrzykiem Kamishibai, podczas których czytali uczestnikom zajęć różne opowiadania i bajki zachęcając do rozmowy i wyciągania wniosków.
Biblioteka zaprosiła do siebie także dzieci ze Świetlicy Słonecznikowa Brać. Wspólne spotkania rodzą nowe znajomoś-ci i dają możliwość wymiany doświadczeń. Pracownicy biblioteki przygotowali dla nich spotkania w formie warsztatów dotyczących kodowania czy pogadanek na interesujące tematy.
Ferie w bibliotece były świetną zabawą, ale też okazją do nauki i rozwijania zainteresowań. W bezpiecznym i przyja-znym środowisku biblioteki dzieci spędziły czas aktywnie, poznawały  nowe książki, rozwijały zdolności matematyczne, spostrzegawcze, plastyczne i zręcznościowe na Magicznej Ścianie i Dywanie.

Dziękujemy wszystkim naszym małym i dużym Gościom za odwiedziny i zapraszamy w wolnym czasie do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

Zespół BP w Pułtusku