9 kwietnia, w piękny słoneczny dzień, odwiedziły nas dzieci z Grupy Wiewiórki, z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku, aby wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, obchodzonym w Polsce i na całym świecie na początku kwietnia, dokładnie w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

Wprowadzeniem do wydarzenia było obejrzenie wystawki tematycznej, promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, a przygotowanej przez nauczy-ciela bibliotekarza Patrycje Siemek.

Meritum spotkania stanowiło wysłuchanie obszerne-go fragmentu Calineczki H.Ch. Andersena, zaprezen-towanego dzieciom przez kierownika Filii Joannę Sobocińską. Wzmocnieniem przekazu słownego była miniinscenizacja wydarzeń opisanych w baśni, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród cztero-latków. Niesamowite wrażenie zrobiła maleńka wielkość Calineczki, która mieściła się w skorupce orzecha, a wcześniej w kielichu kwiatu. Także możli-wość dotknięcia postaci zwierząt obecnych w treści tekstu, jak Mama Ropucha i jej Syn Żaba, Motyl czy Jaskółka dostarczyły dzieciom dodatkowych wrażeń i pozytywnych emocji.

Skumulowane doznania przedszkolaki chętnie zostawiły na Magicznym dywanie, uczestnicząc w różnorodnych inter-aktywnych grach i zabawach...
Aby czar baśni trwał dłużej w dziecięcej wyobraźni, prowadząca zajęcia Joanna Sobocińska przekazała wychowawczyni Grupy Wiewiórki kolorowanki dla dzieci nt. Calineczki, do wykorzystania na zajęciach plastycznych w przedszkolu.

Mili GOŚCIE, dziękujemy za wspólne świętowanie!