Każdego roku w lutym (począwszy od 2010 r.) Biblioteka Pedagogiczna w Pułtusku włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej z inicjatywy Komisji Europejskiej i odbywa się on w ramach programu „Safer Internet”. W Polsce po raz pierwszy ta inicjatywa miała miejsce w 2005 roku. Jej organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum „Saferinternet.pl”. Nadrzędnym celem DBI jest zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Interne-cie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. Podstawową ideą obchodów DBI jest przeprowadza-nie lokalnych działań, podczas których dzieci, młodzież i nauczyciele biorą aktywny udział w pracach nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Akcje te mogą przybierać formy konferencji, wykładów, zajęć warsztatowych, pogadanek, pikników, przedstawień itp.