W dniu 22 listopada 2023 roku w Przedszkolu Miejskim nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku odbył się XII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Świat dziecięcych wartości, czyli wiersze z morałem", który został zorganizowany w ramach realizowanego przez placówkę wieloletniego programu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Cała przedszkolna społeczność od dawna czekała na tę wyjątkową imprezę, która miała na celu promowanie wartości, takich jak dobro, prawda, szacunek, uczciwość, przyjaźń oraz empatia. Przewodniczącą konkursu została nauczycielka bibliotekarka, Dorota Karkowska. W dniu konkursu sala przedszkolna zamieniła się w kolorowy teatr. Mali uczestnicy zaprezentowali swoje wiersze niezwykle ciekawie i poruszająco. Jury miało ogromne trudności w dokonaniu ostatecznego wyboru, ponieważ prezentacje uczestników były naprawdę na wysokim poziomie.
Do konkursu przystąpiło 16 dzieci z publicznych i niepublicznych placówek oraz oddziałów przedszkolnych miasta i gminy Pułtusk.
Laureatami XII Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

Kategoria I 3-4 latki:

I miejsce – Łucja Brzezińska (PM Nr4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

II miejsce – Miłosz Traczyk (Przedszkole Miejskie Nr 5 w Pułtusku)

III miejsce – Bartłomiej Jurczewski (Niepubliczne Przedszkole Bajka w Pułtusku)

Wyróżnienie:

Gabriela Licka ( Przedszkole Wiejskie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przemiarowie)

Kategoria II 5-6 latki

I miejsce – Gustaw Ślesicki (Przedszkole Miejskie Nr 3 w Pułtusku)

II miejsce – Oskar Cejnóg (Niepubliczne Przedszkole Urwis w Pułtusku)

III miejsce – Klara Puławska (PM Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

Wyróżnienie:

Alicja Kołakowska (PSP Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku)

Bartosz Obłudka (Przedszkole Wiejskie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Przemiarowie)

Konkurs był nie tylko wydarzeniem artystycznym, lecz także przypomnieniem wszystkim, jak ważne są wartości, które kształtują nas jako ludzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!