1 marca b.r. w naszej placówce kolejne spotkanie, tym razem pod tytułem Ach karnawał, karnawał....Było to już trzecie z zaplanowanego na cały rok cyklu spotkań związanych z polskim rokiem obrzędowym.

Główna autorka i reżyserka Krystyna Pawłowska przeniosła licznie zgromadzonych gości w czasy odległe, ukazując tradycje i obyczaje karnawałowe naszego regionu. Obraz zimowych balów, zabaw, kuligów szlacheckich w sposób zaiście nostalgiczny i humorystyczny przybliżyły nauczycielskiej widowni Panie Dorota Karkowska, Alicja Gorczyńska, Hanna Janczak, Krystyny: Kopka i Miłoszewska oraz Janina Matusik. Nie zabrakło skeczy ("U lekarza", "W pizzerii"), fraszek, przysłów zapustowych oraz przezabawnej modlitwy, w której nasza koleżanka bibliotekarka prosiła Stwórcę o męża bogatego i uległego.

Scenografia wykonana przez Kazimierza Szymanka nadała tej uroczystości niepowtarzalny smak i urok. Artysta ten nie tylko pokazał swój talent malarski, ale i zachwycił umiejętnościami tanecznymi - klasyczne tango odtańczył w parze z reżyserką Pawłowską.

Taniec nowoczesny wykonały uczennice Ania Sobocińska (córka naszej koleżanki bibliotekarki) i Julia Wójcik, które zostały nagrodzone przez widownię gromkimi oklaskami.

Jak karnawał to karnawał: śmiech, taniec, słodkości i szampan... Dwie ostatnie przyjemności uczestnicy spotkania zawdzięczali Panu Romanowi Dukalskiemu, pułtuskiemu przedsiębiorcy.

Zaprzyjaźniona z biblioteką dziennikarka napisała w lokalnej gazecie, cyt.: "...przeto wieczór był udany i z racji programu, i z racji kreacji aktorskich występujących pań...".

Do obejrzenia zdjęć z przebiegu uroczystości zapraszamy do GALERII.